خدمات کفسابی

خدمات کفسابی

 

خدمات کفسابی چیست و چه خدماتی را ارائه می‌ کند ؟

خدمات کفسابی اگر به سال های دور بازگردیم، زمانی که انسان های نخستین پا روی کره زمین گذاشتند از همان ابتدا با شروع نسل انسان ها سنگ ها هم وجود داشتند
پس از زمانی که انسان ها وجود داشتند و ماقبل آن ها سنگ هاهم بودند و نقش مهمی را در زندگی انسان ها ایفا می‌کردند.

 

اما کف سابی چیست؟ و از چه زمانی شناخته شد و کاربرد آن
در زندگی انسان ها تاثیر گزاری خود را نشان داد؟

در زمان های قدیم از ابتدا انسان ها از سنگ ها برای ساختن وسایل زندگی و جان پناه استفاده میکردند.

سپس برای ساخت کاخ ها و ساختمان ها از آن ها استفاده میکردند.
دقیقا از آن جایی که سنگ ها وارد کاخ ها شدند سابیدن آن ها نیز اهمیت پیدا کرد.

هنگامی که سنگ ها از معدن ها استخراج میشدند به صورت خام و ناسابیده بودند و شکل و ظاهر زیبایی نداشتند، همچنین ابعاد و اندازه آن ها نیز در شکل و شمایل ناسازگاری استخراج میشد، به همین علت سنگ ها در ابتدا برش می‌خوردند و سپس سابیده میشدند.

با این کار علاوه بر گرفته شدن تمامی پرتی های سنگ ها و ابعاد یکسان و منظم سنگ ها با سابیدن روی سنگ ها ظاهر زیبای آن کم کم نمایان میشد و در کاخ ها و خانه های سلطنتی به کار گرفته می‌شد.

کف سابی

از همان ابتدا سنگ ها و سابیدن آن ها در زندگی انسان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.
این اهمیت رفته رفته نه تنها کم تر نشد بلکه بسیار بیشتر هم شد .

به همین خاطر بود که ارزش زیادی برای این صنعت در بازار جهانی قائل شدند تا کم کم یکی از مهم ترین بخش های صنعت ساختمانی شد.

کفسابی چیست؟

همانطور که اشاره شد در زمان های قدیم با روش های سنتی سنگ ها استخراج و کفسابی میشدند اما امروزه با پیشرفت علم و انسان و روی کار آمدن دستگاه های صنعتی جدید سنگ های بسیار زیادی از معادن های متفاوت استخراج میشوند و سپس به کارخانه ها می آیند.

هنگامی که سنگ های معدنی یا اصطلاحا کوهی به وسیله ماشین های سنگین بصورت بارکشی درب کارخانه ها تخلیه میشوند، ابتدا وارد بخش شستشو و سپس برش کاری در ابعاد گوناگون میشوند .

اینجا کفسابی وارد میشود سنگ های خام که در ابعاد مختلفی روی دستگاه ساب می آیند طی چندین مرحله بسته به نوع سنگ ها شروع به سابیده شدن میشوند، سپس درصورت نیاز بتنه کاری میشوند و دوباره شروع به ساب خوردن میشوند.

کوپ سنگ اسلب پس از استخراج در معدن

سنگ اسلب هنگام استخراج در معدن


سنگ اسلب پس از کفسابی و پرداخت در کارخانه

سنگ اسلب کفسابی شده با لقمه های ایتالیا


فرق کفسابی در کارخانه و کفسابی در کفپوش ها؟

در بالا نوع کفسابی در کارخانه را بصورت کلی برایتان توضیح دادیم.
اما تفاوت کفسابی در کارخانه و سپس کفپوش چیست؟
شاید با خودتان فکر کنید که ما سنگ های ساب خورده خریده ایم پس چه نیازی به کف سابی و یا خدمات کفسابی دوباره در کفپوش ها می باشد.

و یا اصلا دلیل دوباره سابیدن سنگ ها چیست؟

پس از خرید و فرش‌ کردن سنگ ها در کف مورد نظر خود، اگر به جزییات نگاه کنید متوجه ناخنک هایی بین بند های سنگ ها خواهید شد. (تراز نبودن سنگ ها بایکدیگر) در چنین شرایطی هرچقدر هم سنگ ها براق و ساب خورده باشند.

بازهم فاصله بین سنگ ها و عدم همخوانی یک سنگ با سنگ کناری خود بسیار توی ذوق بازدید کننده خواهد زد.
بسیاری فکر میکنند که کار تمام شده است و دیگر نمیشود تغییری را رقم زد اما اینگونه نیست و کفسابی بسیار تاثیر گزار خواهد بود.

کفسابی دستی با دستگاه های سیار دقیقا همان کاری را خواهد کرد کفسابی در کارخانه را دستگاه های ثابت انجام داده اند، روش کار و ابزار ها یکسان می‌باشند اما تفاوت بزرگ این دو کار ناخنک های سنگ ها خواهد بود.

چرا که سنگ ها در کارخانه یک به یک و جدا از یکدیگر ساب میخورند، اما در کفپوش ها کنار یکدیگر همگی باهم در یک سطح تراشیده میشوند، بندکشی میشوند و در آخر پرداخت و براق میشوند.

مراحل کفسابی هر سنگی با سنگ دیگر متفاوت می‌باشد وتعداد ساب های هر سنگ و مراحل آن بست به جنس و سختی سنگ ها و همچنین ابعاد آن ها متفاوت می‌باشد.


نحوه کفسابی سنگ در کفپوش هارا با یک ویدیو ببینید


خدمات کفسابی برش کاری سنگ ها چیست؟

هنگامی که سنگ ها در کف خانه یا محل کار و یا هر فضای دیگری فرش میشوند، بند های آن ها معمولا با یک دوغاب سیمانی پر میشود تا فضای بین بند های سنگ ها پرشوند.

اکثر سنگ هایی که وجود دارند کرم ،مشکی و یا سفید هستند اما دوغاب سیمان، سیاه می‌باشد و شما اگر سنگ های مرمر سفید داشته باشید و بند های آن هارا با دوغاب سیاه پرکنید جلوه زیبایی نخواهد داشت.

کفسابی

بسیاری از ابتدا به این امر آگاه نیستند و بالااجبار بندهارا دوغاب سیمانی میدهند.
و پس از انجام کار دنبال راه حلی برای رفع ایراد بند های سنگ ها میگردند.

بسیاری فکر میکنند که دیگر کاری نمیشود کرد و باید با همین ها ساخت و یا سنگ ها باید از صفر تا صد تعویض شوند.

اما این کار بسیار زمان بر و پر هزینه خواهد بود و دوباره نیز شما برایپبند کشی باید یک موادی برای سنگ های خود استفاده کنید، پس این روش ها صدرصد کارساز نخواهد بود.


در اینجا برش کاری بند ها به کمک شما خواهد آمد فرقی نمیکند سنگ های خود را یک هفته است فرش کرده اید یا ده سال پیش، شما میتوانید با استفاده از خدمات کفسابی برش کاری بند ها کاملا مشکل را بصورت ریشه ای حل کنید.

اگر توجه کرده باشید در کفسابی دهبید گفته شد که سنگ

ها طی سه مرحله لایه برداری بتونه کاری و پرداخت کف سابی میشوند اگر به این مرحله برگردیم یعنی مرحله دوم و بتونه کاری در اینجا بین بتونه کاری و ساب لایه برداری یک پارانتز باز میکنیم به نام (خالی کردن بند ها، و سپس بتونه کاری) پس از لایه برداری سنگ ها با استفاده از یک دستگاه برش سنگ ها و یا یک مینی فرز با لقمه مخصوص برش کاری برای سنگ تمامی بند ها تا دومیل خالی میشوند.

سپس توسط فرچه شسته میشوند و در انتها بند ها بصورت یکدست و یکرنگ کاملا پر شده و کف سابی میشوند.برای خالی کردن بند های سنگ ها به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

 

خالی کردن سنگ ها نیاز به مهارت بالایی دارد چرا که اگر فرد کفساب کار از تجربه کافی برخورد نباشد، سنگ ها هنگام برش کاری با یک میل، جابجایی اشتباه دستگاه برش لب پر میشوند.

در نتیجه اگر سنگ ها لب پر شوند هیچ ماده و موادی قابلیت ترمیم و بازگرداندن سنگ ها به حالت اول را نخواهند داشت.

نکته دوم انجام کار برش کاری صفر تا صد نیازمند آب‌ می‌باشد، حتی برای یک لحظه هم نباید آب از دستگاه جدا شود چرا که در اثر سایش و تولید گرمای بالا سنگ ها بسرعت رنگ میدهند و دیگر قابل جبران نخواهد بود.

نکته سوم: برش کاری باید تا دومیل انجام شود تا بتونه به صورت کامل بین بند سنگ ها بنشیند، و دراز مدت خالی نکند.


خالی کردن بند سنگ ها با دستگاه مخصوص برش کاری شیار ها

برش کاری سنگ ها نیازمند تجربه بالایی می باشد


خدمات کفسابی شامل چه بخش هایی ازیک ساختمان میشود؟

خدمات کفسابی شامل تمامی بخش های ساختمان که در آن ها از کفپوش های سنگی استفاده شده است میباشد.

در بالا اشاره شد که اگر سنگ های شما تازه فرش شده است و نیاز به لایه برداری دارد باید از خدمات کفسابی استفاده کنید.

اما اگر سنگ ها پستی بلندی نداشتند و یک لایه قبلاً برداشته شده‌است اما دوباره سیاهی گرفته اند چکار باید کرد؟

آیا سنگ هایی که قبلاً کفسابی شده اند و طی نگهداری غلط سیاه شده اند دوباره میشود کف سابی کرد؟

در سه حالت شما نیاز به لایه برداری سنگ هایی که از قبل ساب خورده است خواهید داشت.

هنگامی که سنگ ها با مواد شوینده دچار لک و سیاهی شده اند در حالت دوم زمانی که سنگ ها بخاطر درجه دو یا سه بودن و یا رفت آمد بالا روی آن ها بند خالی کرده اند و یا روی سنگ ها دچار شکستگی شده است.

در حالت سوم: بعضی موقع ها شاید برایتان پیش آمده باشد که یک جسمی را روی سنگ های خود بکشید و پس از جابجایی متوجه افتادن خط و خش های روی سنگ های خود شوید.

پس شد:
۱-سیاه شدن سنگ با اسید ها
۲-خالی شدن رزین سنگ ها
۳-خط افتادن روی سنگ

در هر شرایطی اگر بایکی از مشکلات بالا دست و پنجه نرم میکنید حتما باید از سنگ سابی کامل استفاده کنید.

اما اگر سنگ ها کفسابی شده اند و تنها یک لایه رویی کف پوش ها مات شده و نور را کاملا انعکاس نمی‌دهد میتوانید از کف شویی استفاده کنید.


در مورد خدمات کف شویی در اینجا بیشتر بخوانید . کف شویی سنگ ها


سنگ گوهره ساب خورده که بامواد اسیدی سوخته بود

کف سابی سنگ گوهره با ابزار ایتالیا


خدمات سنگسابی در چه مواقعی بسیار ضروری میباشند؟

فرض کنید که شما برای نظافت کفپوش های سنگی خود به عنوان مثال در راه پله ها زود به زود باید یک کارگر نظافتچی استخدام کنید تا بصورت مداوم سنگ های شمارا تمیز کنید.

الان که دارید این مقاله را میخوانید فرقی نمیکند یک بار برای نظافت سنگ های تان از مواد شوینده استفاده شده است یا ده بار شوینده ها در سریع ترین زمان ممکن کار خود را خواهند کرد.

کافیست یک مقدار بسیار کمی شوینده من را روی یک سطح سنگی (بجز سنگ گرانیت) ریخته و چند دقیقه صبر کنید .

کف سابی

سپس  آن را با کمی آب تمیز کنید و منتظر باشید تا سنگ ها کاملا خشک شود.

بله چیزی که مشاهده میکنید در ابتدا یک سنگ بسیار مات و کدر‌خواهد بود که انگار روی آن یک ماده سفید رنگ ریخته باشید.

اینجا ضرب المثل معروف (جلوی ضرر را از هرکجا بگیری منفعت است) مصداق بارز سنگ شماست.
اگر در همان ابتدا که سنگ ها با مواد شوینده مات شده اند از کف سابی کمک بگیرید بسیار سریع یک متخصص کف سابی‌به محل کار شما اعزام خواهد شد و لعاب سوخته سنگ را تراش‌خواهد داد تا سوختگی بیشتر از یک میل در عمق سنگ نفوظ نکند.

اما اگر شما یک فرد نا اگاه در این زمینه باشید و کاری انجام ندهید‌ پس از گذشت مدت کوتاهی شاهد سیاه شدن ذره ذره سنگ های خود خواهید شد بطوری که سیاهی ایجاد شده تنها با همان مواد شوینده قابل تمیز شدن خواهد بود.
هرچه دیرتر عمل کنید، شانس سنگ ها برای برگشتن به حالت‌اول کم تر میشود، همچنین هرچه مقدار سوختگی سنگ بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

سنگ سابی

چرا که اگر در ابتدا کفسابی شود نهایتا تایک میل باید تراش‌داده شود اما اگر سنگ ها به مرحله سیاه شدن برسند درخوش بینانه ترین حالت ممکن حداقل باید دومیل تراش داده شوند.

حالا اگر سنگ ها مثل روز اول هم شوند، مقدار بسیار زیادی از‌سنگ تراش داده شده و دوام و عمر آن ها نیز بسیار پایین خواهد آمد‌ پس بهترین زمان و ضروری ترین زمان برای کفسابی همان چند روز یا چند ساعت پس از ریختن مواد روی سنگ است.

راه های پیشگیری از خراب شدن و سیاه شدن سنگ ها، چیست؟

فرقی نمیکند سنگ هایتان را ساب زده اید یا نه، اگر خودتان نظافت سنگ هارا برعهده دارید توجه داشته باشید که اگر مواد شوینده هماننده (من ،وایتکس) سنگ ها را سریع خراب می‌کند، به این معنی نیست که مواد شوینده ضعیف سنگ ها را خراب نکنند.

موادی همچون (رختشور، ریکا) هم به مرور زمان کم کم سنگ ها را خراب می‌کنند.
پس باید توجه داشته باشید که اگر سنگ هایتان کثیف هستند حتما نباید مواد بزنید.
اما اگر از خدمات نظافت شرکت ها استفاده میکنید حتما باید در ابتدای کار عدم استفاده از مواد شوینده را با آن ها در میان بگذارید.


خدمات کفسابی چه کاربردی دارد؟

خدمات کف سابی و یا سنگ سابی جزو مهم ترین بخش های صنعت ساختمانی در هر دوره ای می‌باشد.
از ابتدای شروع یک ساختمان تا زمانی که در آن ساکن هستید و به نگهداری از آن می پردازید به خدمات سنگ سابی احتیاج خواهید داشت.

راه پله ها که بیشترین سهم در رفت و آمد ساکنین را دارند بخاطر نظافت مداوم زود به زود دچار سیاهی میشوند و هرساله و حداقل هر دوسال یکبار باید کف سابی شوند.

کفسابی راه پله ها با دستگاه های مینی ساب در راه رو های ساختمان

ساب سنگ های راهرو ساختمان


پارکینگ های ساختمان بخاطر رفت و آمد ماشین ها وجذب

سریع سیاهی لاستیک ها توسط سنگ، باید هر چند سال

یک بار لعاب تازه ای با کفسابی بگیرند تا در هنگام نظافت

سیاهی لاستیک وسیله های نقلیه به مشکل نخورید.

کف سابی سنگ مشکی نجف آباد با لقمه های فرانکفورت در پارکینگ

سنگ مشکی ساب خورده با انعکاس بالای نور در سعادت اباد


فضای مشاعات و لابی ها بخاطر ورودی ساختمان و نمای

ظاهری اصلی ساختمان و رفت و آمد مهمان ها همیشه

در معرض دید می‌باشند پس باید با کف سابی تزیین شوند.

سنگ سابی سنگ های دهبید درجه یک در لابی ساختمان

کف سابی سنگ های دهبید درجه یک در ورودی ساختمانداخل واحد ها که یکی از مهم ترین بخش های ساختمان ها می‌باشد، حتما باید در ابتدای کفپوش شدن اگر سنگ کار شده باشد کف سابی شود تا ناخنک ها بصورت کامل گرفته شوند و لعاب اصلی روی سنگ بصورت شفاف برگردد.
همچنین تمامی قسمت هایی که در ساختمان سنگ فرش شده اند.

و طی استفاده مداوم در معرض کثیفی ها و لک ها هستند حتما باید با کفسابی مرمت شوند.

سنگ فضای داخل واحد قبل کف سابی

کفسابی سنگ دهبید در مرحله دوم رزین کاری

سنگ ها داخل واحد مسکونی پس از کف سابی با ابزار های جولیا و تیناکس های هایپر

سنگ ها براق و شفاف را بعد از کفسابی مشاهده میکنیدقبل از انجام کفسابی پیمانکار باید به چه نکاتی توجه داشته باشد؟

حتما در ذهن شما هم سوالی های در مورد باید ها و نباید های کف سابی و خدمات آن ایجاد شده است که چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم.

فرقی نمیکند شما یک مغازه بیست متری برای کف سابی داشته باشید یا یک سوله ۲هزار‌متری در هر دو حالت شما یک پیمانکار برای کفسابی کفپوش خود هستید و نیازمند دانستن چندین نکته در ابتدا قبل کف سابی می‌باشید.

کفسابی

هنگامی که برای هماهنگی کار ساب خود با یک متخصص تماس میگیرید طی تماس اولیه باید جنس سنگ، متراژ آن، علتی که بخاطر آن میخواهید سنگ ها را ساب بزنید، لوکیشن کار، نوع کفپوش که واحد مغازه سوله و یاهر کفپوش دیگری می‌باشد را به متخصص اعلام کنید.
در مرحله دوم اگر متراژ کارتان بالای صد متر بود از کفساب کار بخواهید که برای بازدید کارتان بصورت حضوری در محل شما حاضر شود، و سنگ ها را از نزدیک مشاهده کند
پس از توافق قیمت و نوع ساب درخواستی قبل از کار بایدیک تفاهم نامه و یا قرارداد کاری‌ بین پیمانکار و کفساب کار(در متراژ های بالا) بسته شود و در آن نوع کار درخواستی،قیمت تمام شده، زمان تحویل کار، انجام کار همانند نمونه کار اولیه و تحویل کار مطابق آن،
در این قرارداد ذکر شود.


کفسابی

در مرحله دوم پس از انعقاد قرارداد و یا اگر متراژ کم می باشد و تفاهم بصورت شفاهی انجام میشود. قبل از حضور کفساب در محل کار شما باید محیطی که میخواهید‌ کف سابی کنید کاملا تمیز و عاری از هر گونه اشیا یا کالایی باشد.


 • کف باید جارو شود و هیچ گرد و خاک و ماسه و سیمانی روی آن وجود نداشته باشد.
 • دیوار ها و کابینت ها اگر از حساسیت بالایی در مقابل آب‌برخوردار هستند، با نوار های مخصوص پوشانده شوند.
 • آب و برق در اختیار کف ساب کار قرار بگیرد بصورت دسترسی

سریع حدالامکان برای راحتی کار کفساب یک شیلنگ برای آب تهیه کنید.

 • در مدت زمان انجام کار هیچ رفت و آمدی در محیط کاری انجام

نشود(اگر یک ماسه زیر پای یک نفر ندانسته وارد فضای داخلی و سطح در حال کفسابی بشود، و زیر صفحه برود تمام زحمات یک یا چند روزه سنگ ساب را در چند لحظه با خط و خش‌انداختن روی سنگ های تان به هدر خواهد داد) پس از رفت و آمد در محیط کار امتناع کنید.

خدمات کفسابی

 • همچنین دریافت دسمتزد کف ساب در دو مرحله باید صورت بگیرید،

مرحله اول زیرسازی، هنگامی که سنگ ها بتونه کاری میشوند و در مرحله دوم پرداخت هنگامی که کار را مطابق باقرارداد کتبی یا شفاهی که از قبل تعیین کرده اید تحویل گرفتید

سنگ های مرمریت آباده جزو سنگ هایی با ساب پذیری بسیار بالا می‌باشند که در اینجا یک نمونه سنگ کف سابی شده و براق شده با دستگاه سه فاز را مشاهده میکنید

سنگ های ساب خورده با لقمه های تیناکس500


دلیل استفاده کف ساب ها از چکمه های پلاستیکی چیست؟

بسیاری از افراد پس از شروع به کار کردن کف ساب ها، راجب کفش های مخصوص که میپوشند کنجاو میشوند و از خود میپرسند دلیل استفاده از این کفش ها که شاید پا در آن ها راحت نباشد چیست.

در کار کف سابی بخاطر استفاده همزمان از آب و برق و جریانی که میتواند در آب و برق شکل بگیرد کفساب ها برای امنیت جانی خود و در امان ماندن از برق گرفتگی از کفش های مخصوص استفاده میکنند که از برق گرفتگی جلوگیری می‌کند

استفاده از سنگ هایی که رنگ آن ها با هم متفاوت است در کفپوش ها بسیار جلوه خوبی به کفپوش میدهد و از یکنواخت و تکراری شدن سنگ ها جلوگیری می‌کند

سنگ اباده


کفسابی

قیمت خدمات کفسابی چگونه ارزیابی می‌شود؟

خدمات کفسابی و قیمت آن بستگی به متریال های زیادی دارد که شاید با این جا خواندن زیاد متوجه آن نشوید و قیمت دقیق تر کار خود را بهتر باشد از یک متخصص کفسابی استعلام بگیرید.

اما قیمت سنگ سابی بسته به نوع سنگ ها، ابعاد آن ها، ساب درخواستی، لوکیشن کار، همچنین شرایط فعلی سنگ متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال یک مغازه ۲۰متری که سنگ های آن تازه فرش شده است و جنس آن ها دهبید ۴۰×۴۰ باشد، و نیاز به لایه برداری بتونه کاری و پرداخت داشته باشد صفر تا صد کار با‌ ۴میلیون تومان جمع خواهد شد همچنین متراژ این کار اگر تا ۳۰متر هم باشد با همین هزینه انجام میشود.

اما در صورتی که کارهای شما متراژ بالای صد متر باشد.
شرایط کاملا برای کفپوش های شما متفاوت خواهد بود.
در مرحله اول اینکه چه نوع سنگ های در کف پوش خود فرش کرده اید اهمیت بالایی خواهد داشت.

ما در کفسابی دو مدل سنگ داریم:
سنگ های آهکی
سنگ های استخوانی
برای قیمت گذاری سنگ ها در این مرحله دیگر نمی‌گوییم که سنگ شما دهبید است یا گوهره
در ابتدا باید بدانید که خانواده و معدن سنگ کجاست.

سنگ های آهکی جزو سنگ های می‌باشند که به راحتی با الماس های نرم پستی بلندی آن ها گرفته می‌شود.
پس اگر سنگ شما اهکی باشد در مرحله اول قیمت ساب زدن آن و خدمات کفسابی آن کمی پایین تر از سنگ استخوانی خواهد بود.

خدمات سنگ سابی

سنگ های استخوانی که شامل دهبید ها و سلسالیت ها میشوند، جزو سخت ترین سنگ های معدن ها می‌باشند.
این سنگ ها سورت بالایی دارند و تنها دلیل این موضوع جنس سخت آن ها می‌باشد.

پس‌ قیمت سنگسابی سنگ های استخوانی از آهکی بالاتر خواهد بود.

مرحله دوم قیمت گذاری سنگ ها و کفسابی آن ها ابعاد کفپوش ها می‌باشد.
اما چرا ابعاد سنگ ها در قیمت کفسابی آن ها تاثیر بسزایی دارد؟
شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که با یک متخصص کفسابی تماس بگیرید و استعلام قیمت بگیرید.

در نکاتی که از شما پرسیده میشود ابعاد سنگ ها نیز در آن ها باشد.
اما دلیل اصلی آن چیست؟
فرض کنید شما یک کف پوش صد متری دارید که در آن سنگ هایی در ابعاد یک در یک فرش کرده اید.
پس در اینجا سنگساب باید بندهای(پستی بلندی) صد عدد سنگ را از بین ببرد.
خب این موضوع کار را بسیار تسریع می‌بخشد.
همچنین لقمه کمی مصرف خواهد کرد.

با وجود همه این ها تصور کنید، کفپوش صد متری شما پوشیده شده از سنگ هایی در ابعاد ۴۰در ۴۰ خب این به چه معناست؟
شما دونیم برابر بند بیشتری نسبت به آن یک دریک دارید.
پس هرچه ابعاد سنگ کوچک تر باشد، قیمت سنگسابی آن نیز بیشتر خواهد بود.
مسئله سوم در قیمت گذاری سنگ ها
نوع ساب درخواستی می‌باشد.

شما در کفسابی میتوانید ساب های متعددی درخواست کنید.

از جمله آن ها میتوان به
۱-ساب کامل(لایه برداری ترمیم و بازسازی و پرداخت)
۲-ساب زبر(برای از بین بردن بند ها، واجرای انواع کفپوش های پارکت، لمینت…)
۳-ساب پرداخت (از بین بردن جرم ها و کثیفی ها)
۴-ساب پولیشر (براق کردن سنگ ها)
۵-ساب فرچه (از بین بردن کثیفی‌ بین بند ها)
۶-ساب اپوکسی (براق کردن بند ها)
۷-ساب رزین مات کردن سنگ ها

و همچنین هر نوع ساب دیگری.

در تمامی این ساب ها قیمت کار متفاوت خواهد بود.
همچنین برق سه فاز و تک فاز نیز در قیمت کفسابی تأثیر خواهد داشت.

 

دلیل ارزان بودن قیمت بعضی از خدمات کفسابی در شرکت های دیگر چیست؟

 

این سوال خیلی کلی و خیلی پیچیده نیست.
تصور کنید که در یک بازار پارچه دنبال یک مدل از پارچه خاصی میگردید.
از ورود شما به بازار تا انتهای آن تمامی مغازه ها، پارچه مورد نظر شما وجود دارد.
به محض ورود و سوال از اولین فروشنده، قیمت را به شما ۱۰۰هزارتومان اعلام میکند.

شما به گشت و گذار و پرس و جو ادامه میدهید هر مغازه ای که می‌روید همان قیمت را به شما میدهند حالا یکی هزار تومان پایین تر و دیگری هزار تومان بالاتر.

اما در آن وسط ها وارد مغازه ای میشوید که قیمت آن پارچه را به شما ۵۰هزار تومان اعلام میکند.
این موضوع با هیچ عقل سالمی صحت نخواهد داشت مگر آنکه یک رازی در پشت پرده این داستان خوابیده باشد.

شما اگر پارچه شناس خوبی باشید، متوجه خواهید که شد آن پارچه از نظر کیفیتی و جنسی متفاوت با اصل خود می‌باشد و تنها از نظر ظاهری مشابه آن می‌باشد.
بعضی از ارزان بودن ها چنین دلیلی دارند.

خدمات سنگسابی

اگر از ده نفر پرسیدید و یک قیمت نزدیک به هم گرفتید و باکسی برخورد کردید که نصف قیمت اصلی میخواهد کار شما را انجام دهد باید مراقب تمامی عواقب آن موضوع باشید.

چرا که این روزها در هر مسئله ای باید دقت کافی را داشته باشید، که کفسابی یکی از مهم ترین مسائل بخش ساختمانی می‌باشد.

تیم نیل ساب با بیش از بیست سال سابقه کاری در زمینه خدمات کفسابی و سنگسابی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در رابطه با خدمات کف سابی و سنگ سابی می باشد.

یک مشاوره رایگان مهمان ما باشید


اسلب های ساب خورده با لقمه های اسفنجی را مشاهده میکنید که براقیت دلنشنیی را به خود گرفته اند

سنگ های اسلب جزو زیباترین های صنعت ساختمانی میباشند


کفسابی در حال حاضر با تقاضای زیادی در تهران و سراسر شهر های ایران مواجه شده است.
با زیاد تر شدن تقاضا، تعداد متخصصین هم بیشتر میشود و نحوه انتخاب بهترین متخصص در کف سابی کمی برای کارفرمایان سخت میشود به همین دلیل باید تمامی نکات کف سابی را سنگ ساب کار خود در میان بگذارید و با آزمون و خطا از صحت کیفیت کار متخصص مطمعن بشوید.

بهترین روش تشخیص یک استاد کار درخواست نمونه کار و سپس انجام کل کارمی باشد.
کف سابی در یک جمله خلاصه میشود.
سابیدن هر آن چیزی که روی سطح سنگ ها در چشم ما به عنوان کثیفی دیده میشوند.
و در وهله بعدی لایه برداری از یک تا پنج میل بسته به درخواست سنگ می باشد.


خدمات سنگسابی

خدمات سنگسابی چیست و چه تفاوتی با خدمات کفسابی دارد؟

 

احتمالا زمانی که اسم سنگ سابی به گوشتان میخورد، تنها چیزی که به ذهنتان می‌رسد، لایه برداری از روی سنگ ها می‌باشد.

اما خدمات سنگسابی شامل بخش های زیادی از سنگ های شما خواهد شد و لایه برداری یکی از این موضوعات می‌باشد.
در مرحله اول باید بدانید که کف سابی و سنگسابی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.
در واقع کف سابی یک نام مشابه با سنگسابی می‌باشد.
برای همین ما در اینجا نمی‌توانیم تفاوتی بین این دو عملیات قائل بشویم.

سنگسابی برای چه سنگ های مناسب می‌باشد؟

سنگ سابی بتن، بتن ها در انواع و اقسام مختلف وجود دارند.
انواع بتن ها: بتن ریخته ای، بتن قالبی، واش بتن، بتن موزاییکی، …
بتن ها ساب کاملا متفاوتی با سنگ ها دارند.
مراحل سنگسابی بتن صفر تا صد با لقمه های الماسی انجام میشود و تنها برای پرداخت آن ها از لقمه های پت استفاده میشود.

خدمات کفسابی در تهران |کفسابی بتن

چه زمانی نیاز به سنگسابی بتن ها داریم؟

در زمان های مختلفی میتوانید از سنگسابی بتن ها استفاده کنید.
هنگامی که بتن هارا بصورت دستی ریخته باشید و جای ماله و اضافات بتن روی آن ها باقی مانده باشد.
میتوانید با سنگسابی بتن ها تمامی جای ماله هارا از روی بتن از بین ببرید و آن ها را صاف و یکدست کنید.
سنگسابی بتن ها برای زیرکاری، زمانی که شما یک سطح بتنی دارید فرقی نمیکند در هر قسمتی از کفپوش هایتان، و نیاز دارید که آن ها را صاف کنید.
در نتیجه این همسطح سازی برای اجرای انواع کفپوش ها، اپوکسی، لمینت…
نیاز دارید که کف خود را پوشش دهید.
در اینجا میتوانید از سنگسابی برای همسطح سازی و زیرکاری بتن های تان استفاده کنید.

بتن های که نیاز دارید براق شوند؛
بله خیلی دور از ذهن نیست که بخواهید یک سطح بتنی را براق کنید، شاید سال های دور این موضوع کاملا غیرقابل باور بود و امکان پذیر نبود.
اما با لقمه ها و دستگاه های پیشرفته در قرن ۲۱ کافیست که تنها تکه سنگ ها و شن ریزه هایی در بتن های شما وجود داشته باشد.
با استفاده از خدمات سنگسابی میتوانید بتن های خود را همانند سنگ ها براق و سیقل دهید.
همچنین این ساب یک لعاب و جلایی روی بتن ها ایجاد میکند که دوام سنگ را بالا برده و نفوظ پذیری آب را بسیار پایین می‌آورد.
درنتیجه از ترک و شکستگی بتن ها جلوگیری میکند.

خدمات سنگسابی در پارکنیگ ها

پارکینگ ها مهم ترین بخش هر ساختمانی می‌باشند.
شاید اگر در مرحله ای از خرید یا اجاره یک خانه باشید و یک وسیله نقلیه یا بیشتر داشته باشید.
تنها چیزی که برایتان اولویت خواهد داشت، پارکینگ ساختمان مورد نظر می‌باشد.
که آیا پارکینگ برای وسیله دارد یا ندارد.
هنگامی که یک پارکنیگ برای ماشین های خود دارید، حتما مهم است که سطح کفپوش‌ های ام کاملا صاف و تمیز و براق باشید.

همچنین کف پوش های پارکینگ بخاطر رفت و آمد مداوم ماشین ها باید سورت سنگ های آن زیاد باشد تا از جذب سیاهی جلوگیری شود.

به همین خاطر پارکینگ ها و کف پوش های آن در اولویت برای لایه برداری ترمیم بازسازی و براقیت قرار میگیرند.
در ابتدا شاید به ذهنتان خطور کند که یک بنا بیاورید سنگ هارا دوغاب دهد برای بندکشی.
و یک دیسکیلر بگیرید تا سنگ ها را تمیز کند.
شاید این کار کمی به صرف باشد، اما از نظر ماندگاری خیلی کم دوام خواهد بود.
همچنین علاوه بر دوام کم، استفاده از انواع شوینده ها برای نظافت پارکینگ ها بسیار مضر خواهد بود و در طولانی مدت، سنگ ها کاملا از بین خواهد رفت و مجبور به تعویض آن ها خواهید شد.

خدمات سنگسابی در تهران و سراسر ایران کف سابی موزاییک

برای سنگ های پارکینگ ها چکار باید کرد

در ابتدا اگر قبل از هر اتفاقی از عملیات سنگسابی استفاده کنید سریع ترین و بهترین راه برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه در طولانی مدت خواهد بود.
اما اگر جزو افرادی هستید که با مشاوره های غلط بعضی از اساتید، سنگ های پارکینگ را به اشتباه سوزانده و سیاه کردید بازهم جای نگرانی نیست.

شما با استفاده از عملیات خدمات سنگسابی و خدمات کفسابی براحتی میتوانید سنگ های خود را لایه برداری بتونه کاری ترمیم و پرداخت کنید.

این کار علاوه بر ظاهر زیبایی که به کفپوش پارکینگ شما خواهد داد، ماندگاری سنگ ها را نیز بالاخواهد برد، همچنین سنگ ها را در مقابل سیاهی لاستیک ها مقاوم خواهد کرد.

عملیات خدمات سنگسابی در پارکینگ ها بسته به نوع سنگ ها متفاوت خواهد بود.
سنگ هایی که قبلاً کفسابی کرده اید، و بعد از گذشت چند سال نیاز به سنگسابی دوباره پیدا کرده اند، یک لایه سطحی با استفاده از لقمه های ۶۰ تراش داده خواهند شد، بتونه کاری برای هرسنگی در هر مرحله ای احتیاج هست.

بتونه کاری خواهد شد و در پایان پرداخت و سیقلی‌ خواهد شد.

سنگ هایی که به تازگی کار شده اند و پستی بلندی دارند، نیاز به همسطح سازی و بندکشی دارند ابتدا یک لایه زخیم به اندا یک و نیم تا دو میل از روی آن ها برداشته خواهد شد، و سپس بتونه کاری و پرداخت.

اما سنگ های که قدمت زیادی دارند پنج سال و بیشتر همچنین روی آن ها با مواد اسیدی سیاه شده است و عملیات خدمات کفسابی روی ان ها انجام نشده است، شرایطشان کمی متفاوت خواهد بود.

این سنگ ها نیاز به لایه برداری عمیق تری خواهند داشت چرا که در این سنگ ها مواد اسیدی نفوظ پذیری زیادی در جان سنگ خواهند کرد.
اما به هرحال قابل جبران خواهد بود.

خدمات کفسابی لاشه سنگ

اگر جزو افرادی باشید که علاقه مند به پازل ها باشید حتما با لاشه سنگ ها نیز آشنایی خواهید داشت.
این سنگ ها که از پسماند های سنگ های دیگر در برش های کارخانه ها به وجود می آیند گاهی آنقدر زیبا و دل فریب هستند که جایگاه ویژه ای در کفپوش های ساختمان ها پیدا میکنند.
لاشه سنگ ها انواع و اقسام مختلفی دارند
بطور مثال معروف ترین این لاشه ها گرانیت ها و سپس سنگ های دهبید و مرمر می‌باشد.

لاشه سنگ ها چگونه فرش میشوند؟

هنگامی که شما این سنگ ها را تهیه میکنید
برای فرش کردن آن ها ابتدا باید یک فرد مجرب را برای اجرای این کار انتخاب کنید چرا که در اینجا نحوه کار کمی متفاوت خواهد بود.
به همین خاطر باید فرد استاد کار کمی مهارت بالاتری داشته باشد چرا که این سنگ ها در کنار یک دیگر قرار نمیگرند و فاصله بین آن ها با ملات ها پر میشود که در اینجا میتوانید راجب کفسابی بتن بخوانید.
لاشه ها در هر جنس و رنگ و اندازه ای دست کارفرما را بسیار باز گذاشته اند شما میتوانید هر جنس سنگی را در کنار یک دیگر با هر ابعادی اجرا کنید و بصورت خلاصه لاشه سنگ یعنی هرچقدر بهم ریخته تر قشنگ تر.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید، شما میتوانید گرانیت ها را در هر رنگ و ابعادی کنار هم لاشه کنید و فرش کنید، اما نمی‌توانید گرانیت و دهبید را باهم میکس و لاشه کنید.
دلیل این موضوع عدم هم خوانی این دو سنگ در خدمات کفسابی آن ها می‌باشد.
چرا که گرانیت ها برای شروع در کفسابی از لقمه های دوصفر الماس و دهبید ها از لقمه های زانتیا ۴۶شروع میشوند.

کفسابی لاشه سنگ ها به چه صورت انجام می‌شود؟

هرچه راجب کفسابی سنگ های همسطح خوانده اید را کنار بگذارید چرا که سنگسابی لاشه ها کاملا متفاوت از تمام این ها خواهد بود.
در کفسابی لاشه سنگ ها بخاطر پوشش بتنی بین آن ها زمان انجام کار کمی طولانی تر خواهد شد و در حالت عادی نوع ساب ها نیز متفاوت خواهد بود.
همچنین مهم است که هنگام فرش کردن لاشه ها فاصله بین آن ها را بیشتر از پنج سانت از هر چهار یا پنج طرف را قرار ندهید.
تا پس از کفسابی یک سطح کاملا صاف و زیبا را در اختیار داشته باشید.
همانطور که گفته شد لقمه های لاشه سنگ در کفسابی متفاوت می‌باشد و لاشه ها با لقمه های الماسی البرز لایه برداری و زیر سازی میشوند.
همچنین لاشه سنگ ها قابلیت پرداخت و براق شدن را نیز خواهد داشت.

 

قیمت کفسابی لاشه سنگ ها

این سنگ ها که جزو کف پوش های پرطرفدار در بین کارفرما ها می‌باشد هزینه کفسابی معقولی نیز دارد.
اگر شما هزینه گزافی برای این سنگ ها و اجرای آن ها در کفپوش هارا داده باشید.
تنها پنجاه درصد کار را انجام دادید.
چرا که اصل ماجرا در لاشه سنگ ها کفسابی‌ آن ها می‌باشد.
قیمت کفسابی لاشه سنگ ها بسته به نوع سنگ های آن فاصله بین سنگ ها و همچنین نوع ملات ریخته شده بین آن ها متفاوت خواهد بود.
برای اینکه قیمت دقیق کفسابی لاشه سنگ ها را بدست آورید کافیست تا متراژ و نوع جنس آن و فاصله بین این سنگ ها را با ارسال یک عکس در شبکه های اجتماعی به ما بدست آورید.
اما در حالت عادی قیمت کفسابی‌ لاشه سنگ ها از ۲۵هزارتومان تا ۸۰هزار تومان می‌باشد.

txt2pdf_651ad1440ceed

یک فکر در مورد “خدمات کفسابی

 1. سادات گفت:

  سلام سنگ های که روی آن ها مواد شوینده من یا کیلر ریخته است و سنگ ها را سیاه و مات کرده است، بطوری که روی سنگ رده های مواد شوینده ریخته است و با نظافت و شستشو از بین نمیرود با کفسابی میتواند برطرف شود؟

  1. modir گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه خانوم سادات، بله کفسابی با استفاده از لقمه های الماسی که از مواد تراش دهنده تشکیل میشود یک لایه سوخته سنگ ها را تراش میدهد و لعاب و براقیت قبلی را روی آن ها برمیگرداند

 2. سهیل گفت:

  سلام وقت بخیر آیا سنگ های که از زمان فرش شدن آن ها مدت طولانی میگذرد و طی فرسایش با سرما و گرما لعاب و براقیت ان ها از بین رفته است را میتوان کاری برای بازسازی آن ها با خدمات کفسابی کرد ؟

  1. modir گفت:

   سلام سهیل جان وقت بخیر، این سوال شما نیاز به بررسی دقیق تر حداقل با ارسال یک عکس از طریق شبکه های اجتماعی برای ما دارد.
   اما در ۸۰درصد مواقع سنگ های که ترک های ایجاد شده روی آن ها کمتر از دو میل باشد با عملیات کفسابی بازسازی و اصلاح میشود همچنین در بدترین حالت ممکن سنگ ها تا ۶۰درصد قابلیت ترمیم با کفسابی را خواهند داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *