کفسابی چیست و چه ویژگی‌های دارد (0تا100)

کفسابی

کفسابی چیست؟

به مجموعه عملیاتی که برای تراش و ترمیم از روی سنگ برای بالابردن دوام و ماندگاری براقیت روی سنگ با دستگاه‌های ساب انجام می‌شود کفسابی می‌گویند.

کفسابی با استفاده از دستگاه‌های ایتالیایی و ساینده های اسفنجی شاین روی تمام کفپوش‌ها انجام می‌شود.
خدمات کفسابی برای تمام سنگ و سرامیک‌ها قابل انجام است.

کفسابی برای سنگ، سرامیک، گرانیت، موزاییک، بتن، پارکت و… اکثر کفپوش‌های دیگر قابل انجام است.
کفسابی برای لایه‌برداری و کفشویی سطوح کاربرد دارد، اما برای سنگ‌ها تنها خدمات سنگسابی انجام می‌شود.

 

رزین ساب در کفسابی چیست

در دومین مرحله کفسابی، بخشی تحت عنوان بندکشی، ترمیم و بازسازی ترک‌ها و درزهای روی کفپوش وجود دارد، در این مرحله ابتدا باید بند سنگ‌ها بصورت کامل خالی شود، سپس رزین ماستیک یا رزین براق بسته به جنس و نیاز سنگ، داخل ترک‌ها و حفره‌های خالی سنگ پرشود، پس از گذشت 48 ساعت از اجرای آن با کفسابی پسماندهای روی سنگ را بصورت کامل تراش داده، و شروع به پرداخت و براق کردن سنگ ‌می‌کنیم، که آن را رزین ساب می‌گویند.

کفسابی شیشه‌ ای

کفسابی همانند خدمات دیگر ساختمانی از چندین بخش مختلف تشکیل می‌شود که همگی آن‌ها وقتی کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرد یک نتیجه خارق العاده را به ارمغان می‌آورد، زمانی که تمامی مراحل کار از صفر تا صد بصورت کامل روی سنگ اجرا می‌شود، در اتمام کار یک بخشی تحت عنوان کفسابی شیشه‌ای وجود دارد که با استفاده از ابزارهای تیناکس انجام می‌شود.

این مرحله از کفسابی در قرار داد فرد متخصص قید نشده و یک مرحله اضافه در ساب است، دلیل آن نیز عدم اجرا در کارخانه سنگ است، کفسابی شیشه‌ای یک پرداخت بالاتر از کارخانه روی سنگ است.

کفسابی ایتالیایی چیست

لقمه‌های ایتالیایی نام‌های آشنا در صنعت کفسابی ساختمان، که بخش عمده‌ای از براقیت روی سنگ و هرکفپوش غیر سنگی را شامل می شود، وجود تعداد عظیمی از این لقمه‌ها انتخاب را برای هرفردی سخت می‌کند، اما مهم ترین و کارساز ترین آن ها ایتالیایی پوک آبی و پوک قرمز است.

دو ابزار نوستالژی اما کارآمد که از بدو پیدایش ساب زنی و کفسابی در ساختمان‌ها روی کار آمدند، در کفسابی ایتالیایی یک پرداخت برای انعکاس بیشتر نور روی سنگ اجرا می‌شود که بخش عمده‌ای از منافظ سنگ را می‌بندد، کفسابی ایتالیایی برای سنگ‌های آهکی و استخوانی قابل اجرا است اما تاثیر چندانی روی گرانیت ندارد. کفسابی ایتالیایی در سه مرحله روی سنگ اجرا می‌شود.

کفسابی ایتالیایی

کفسابی با بتونه چیست 

کفسابی با بتون یا چسب بتن و سیمان سفید، این نوع مواد برای بندکشی در براقیت و صیقل سنگ‌ها تاثیری ندارد و تنها برای ترمیم و بازسازی خلل و فورج های روی کفپوش استفاده می‌شود، برای ترمیم موزاییک و بتن ها کارآمد است، و استفاده از آن برای سنگ‌های درجه 3 نیز توصیه می‌شود.بخاطر قیمت پایینی که دارد ماندگاری کم‌تری نسبت به رزین و اپوکسی دارد، اما اگر در جای درست اجرا شود، بهترین خودش را نشان ‌می‌دهد، این نوع مواد برای بندکشی در زمان طولانی تری خشک می‌شود، و برداشتن پسماند آن از روی کفپوش آسان تر از دیگر رقبای خود است.

کفسابی با اپوکسی یا اپوکسی ساب چیست

اپوکسی ساب یا کفسابی با اپوکسی، شاید یکی از بهترین افزودنی ها که در این چندساله به کفسابی اضافه شده است، پیدایش مواد اپوکسی برای کفپوش‌های سنگی است، در گذشته برای ترمیم و بندکشی سنگ از بتونه سپس رزین‌ها استفاده می‌شد.

البته نمی‌شود گفت که این موادها منسوخ شده است، اما با روی کار آمدن اپوکسی بخش عمده‌ای از بازار کار را دست گرفته است، و استفاده از آن با وجود قیمت نسبتا بالای که دارد تنها دودلیل دارد، براق شدن بالای آن و همچنین دوام بالا.

فرقی نمی‌کند اپوکسی نیز همانند رزین برای پرکردن خلل و فورج و درزهای سنگ استفاده می‌شود، اما تنها چیزی که آن را متمایز می‌کند براق شدن آن در هر سطحی است، بخاطر جنس سنگی که دارد، پس از خشک شدن در سطح قابلیت ساب تا آخرین مرحله را دارد و همانند سنگ براق می‌شود.اپوکسی ساب برای سنگ‌ها قابل انجام است، و برای موزاییک و گرانیت زیاد توصیه نمی‌شود.

قبل از کفسابی

نانو ساب یا کفسابی نانو چیست

نانو ساب یا کف سابی با نانو هر دوی این ها دو تعریف جدا دارد، در کف سابی زمانی که سنگ به بالاترین حد براقیت خود با نیروی انسانی و ابزار کار می‌رسد در تعریف آن می‌گویند که نانو ساب روی سنگ اجرا شده است، اما اگر این مقدار از شفافیت نتواند بیننده خود را مجاب کند، بخش دیگری در مرحله دوم براقیت به آن اضافه می‌شود که آن را کف سابی نانو می‌گویند.

در کف سابی نانو پس از اتمام کامل مراحل کار، یک ماده بی رنگ اما شفاف روی سطح اجرا می‌شود، وجود چسب های سیریش پیشرفته در جان این مواد باعث خشک شدن آن در لحظه بر روی سطح می‌شود، پس از خشک شدن نانو، یک ساب با ابزار بابلیکس روی سنگ اجرا می‌شود که باعث براقیت چندبرابر روی سنگ می‌شود که آن را کفسابی نانو می‌گویند.

کفسابی در تهران

کفسابی در تهران برای تمامی سنگ‌ها انجام می‌شود، تهران بخاطر سیل عظیمی از جمعیت و ساختمان ‌ها قطب کف سابی ایران است، چرا که اکثر افراد با این خدمات آشنایی دارند.

و درهمان ابتدای تحویل واحد و ساختمان به خریداران نیاز مبرم به کف سابی دارند، چرا که کفسابی علاوه برا بالا بردن دوام سنگ، زیبایی غیر قابل وصفی را به کفپوش می‌بخشد که در جذب مشتری و فروش راحت تر واحدها کمک کننده است.

بعد از کفسابی

کفسابی ساختمان 

هر ساختمانی از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود، راه پله، پارکینگ، واحد، لابی، حیاط تنها یک بخش از ساختمان کفپوش‌های مختلفی فرش می‌شود که داخل واحد است.

مابقی قسمت‌ها بخاطر ضرورت در رفت و آمد حتما باید سنگ کار بشود، به همین دلیل هر بخشی از ساختمان که در آن قدم می‌گذارید نیازمند کف سابی است، داخل واحدها نیز فرقی نمی‌کند سنگ یا غیر سنگ قبل از عزیمت به آن باید یک بار برای از بین بردن آلودگی های ساخت و ساز و تمیز کردن کامل کثیفی ها و جای رنگ و سیمان از آن استفاده کنید.

کفسابی واحد

کف سابی سنگ های خانگی بخاطر، اینک مهم ترین بخش زندگی همه ماست، در راس کار تمام افراد است، سنگ‌ها بخاطر منافظ باز زیادی که دارند، منشأ اصلی انتقال آلودگی و بیماری ها به انسان هستند.

برای اینکه این خطر را به حداقل برسانیم باید سطح سنگ را کف سابی کنیم، کف سابی لایه ناخنک روی سنگ را از بین می‌برد و با استفاده از مواد اپوکسی سطح سنگ را کاملا می‌بندد، با پرشدن حفره های ریز روی سنگ که با چشم مسلح دیده نمی‌شود، آلودگی و کثیفی ها جای برای پنهان شدن در جسم سنگ را پیدا نمی‌کنند و تنها با یک طی معمولی تمیز شده و از بین می‌روند‌

کفسابی واحد

کفسابی راه پله

این روزها که اکثر ساختمان ها آسانسور دارند که راه پله‌ها نقش کمرنگی در رفت و آمد مادارند، کمی به این بخش ساختمان کم لطفی می‌شود، اما باید یک نکته را توجه داشته باشید حتما نباید کاری که می‌کنیم به زیبای ساختمان ما بیافزاید و حالا که از آن استفاده نمی‌کنیم و جلوی چشم نیست پس زیبای آن مهم نیست!

این نگاه علاوه بر کم لطفی به آن بخش باعث از بین رفتن عاج سنگ و در طولانی مدت پوسته شدن آن‌ها می‌شود، کف سابی راه پله نه تنها برای زیبایی بلکه برای ماندگاری سنگ‌ها باید انجام شود.

همچنین در بسیاری از مواقع دیده می‌شود که بخاطر نظافت اشتباه این کفپوش ها با مواد شوینده، سنگ‌ها سیاه و کدر و مات می‌شوند، در چنین شرایطی جای نگرانی نیست، و بهتر است با کف سابی نیل در تماس باشید. کف سابی تمامی این مشکلات را از سطح راه پله شما مرتفع می‌کند وسنگ‌‌ها را همانند روز اول براق و سیقلی‌ می‌کند

کفسابی پارکینگ

پارکینگ ها بیشتر به عنوان لابی در این روزها استفاده می‌شود، البته رفت و آمد ماشین ها با این حجم از کثیفی در لابه لایه لاستیک آن ها هر سطحی را آلوده وکثیف می‌کند، وجود اسیدها در بخش‌های مختلف آسفالت ها که از آن به لاستیک و از لاستیک به سنگ منتقل می‌شود.

لایه رویی سنگ را در دراز مدت سوزانده و باعث آسیب به سطح سنگ می‌شود، برای اینکه از نفوظ این اسیدها به سطح سنگ پارکینگ جلوگیری شود، باید کف سابی انجام شود، کفسابی لایه رویی را ضد آب و ضداسید می‌کند، و از نفوظ آن تا حد زیادی جلوگیری می‌کند پس از کف سابی باید سطح پارکینگ هر چند روز یک بار با آب و طی نخی نظافت شود.

کفسابی پارکینگ

کفسابی

اگر سنگ‌های دارید که به تازگی کار کرده‌اید، یا در طولانی مدت طی حوادث طبیعی، یا شستشو با مواد شوینده، سنگ‌ها سیاه، کدر، مات یا کثیف شده است و با نظافت های معمولی این نوع کثیفی از بین نمی‌رود، می‌توانید از کف سابی کمک بگیرید، سنگسابی یک لایه از روی سنگ را با استفاده از لقمه‌های زبر تراش داده و طی چندین مرحله ساب لعاب تازه‌ای را روی سنگ ایجاد می‌کند، این کار باعث بالا رفتن عمر و دوام سنگ می‌شود، از دیگر مزیت‌های کف سابی برای سنگ می‌توان به نظافت آسان آن اشاره کرد.

کفسابی سوله

سوله‌ها بیشتر در شهرک‌های صنعتی دیده می‌شوند، که نقش مکمل را در کنار کارخانه ها دارند، از این رو حفظ و نگه‌داری از کفپوش آن‌ها از بابت تامین انرژی کافی و جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها مهم است.

چرا که به دلیل رفت و آمد وسیله‌های نقلیه و نیروی انسانی، باید سطح مستحکمی داشته باشند، در ابتدا این سطح مستحکم می‌تواند، زیرساخت اجرایی داشته باشد.

یعنی سنگ یا بتن درستی اجرا شود، در مرحله دوم برای حفظ و نگه‌داری از این کفپوش باید کف سابی سوله انجام شود، کفسابی سوله لایه زخیمی از روی سطح را تراش می‌دهد، یک لایه کامل بتونه بر روی درزها و حفره‌های خالی سنگ کشیده ‌می‌شود، و در آخر مراحل پایانی ساب روی آن اجرا می‌شود که در ماندگاری و طول عمر سنگ کمک شایانی می‌کند.

کفساب کیست

کفساب به فردی گفته می‌شود، که طی سال‌های طولانی حرفه‌ خدمات کف سابی ره بصورت کامل اموخته، و با داشتن مهارت، ابزار کامل و کافی و همچنین دستگاه‌های پیشرفته لایه‌برداری و ترمیم هر سطحی را به خوبی بلد است.

کفسابی ماهر باید کارت مهارت فنی که طی سال‌ها تجربه کاری به دست آورده است را همیشه باخود داشته و هر پنج سال یک‌بار آن را از طریق صنف اتحادیه کفسابان تمدید کند، کف ساب کسی است که قیمت کار را با نرخ اتحادیه و بدون بالا و پایین کردن کار انجام داده و همیشه صداقت و وجدان کاری را در راس کف سابی قرار می‌دهد.

تیم نیل ساب دارای مجریان آماده کار متعدد با مهارت و دانش کافی است که آماده ارائه خدمات به تمام هم‌شهریان و هموطنان در سراسر کشور هستند.

کف سابی اصولی چیست

در کف سابی روش‌هایی متعددی برای هرسنگ و هر کفپوشی ارائه می‌شود، از این رو مهم است که ساب درست در جای درست استفاده شود، تا نتیجه کار به خوبی نمایان شود، به عنوان مثال اگر لقمه‌های سنگ دهبید برای گرانیت استفاده شود، هیچ نتیجه اصولی و دلخواهی نخواهد داشت.

از این رو برای اینکه کفسابی به درست ترین شکل انجام شود، باید هر سابی در بخش مربوطه خود اجرا شود، انجام درست ساب بر روی سنگ مناسب را کفسابی اصولی می‌گویند، البته در بعضی از مواقع بالا پایین شدن قیمت در اجرای درست و غلط آن تاثیر دارد.

ویژگی های کفسابی

کف سابی سنگ مزایای زیادی دارد که با استفاده از خدمات ساب از تمامی آن ها بهره‌مند می‌شوید، در ابتدا دغدغه و نیاز شما از کف سابی باید به خوبی گفته شود، اما بصورت کلی مزایای کفسابی عبارت است از:

 • از بین بردن ناخنک های سنگ
 • پرکردن حفره های خالی روی سنگ و بین بندها
 • ترمیم شکستگی های سنگ
 • براق کردن سطح سنگ بالاتر از کارخانه
 • ضدعفونی کردن سطح کفپوش با بسته شدن منافظ روی سنگ
 • ضدآب شدن سنگ، با از بین رفتن درزها و منافظ خالی
 • بالا رفتن و دوام و طول عمر سنگ
 • از بین بردن جای تمامی سیاهی ها
 • از بین بردن جای رسوب آب و از بین برد جای گلدان از روی سنگ
 • از بین بردن جای تمامی سوختگی‌های مواد اسیدی
 • نظافت آسان سنگ پس از کفسابی با یک طی نخی ساده
 • یک بار هزینه و چندین سال استفاده بدون حتی یک درصد کم شدن براقیت سنگ در طولانی مدت
 • هزینه بسیار بصرفه تر، بجای تعویض سنگ‌ها

از جمله مزایای کف سابی است، برای دانستن کامل مزایای ساب و چگونگی انجام آن با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت کف سابی

برای برآورد هزینه کف سابی کفپوش خود، که مهم ترین دغدغه شما است، باید به چند نکته توجه داشته باشید، قیمت کف سابی با توجه به چند بخش مختلف محاسبه می‌شود، ازجمله شرایط کنونی سنگ، جنس و رنگ کفپوش، نیاز شما از کفسابی متراژ کار، کفپوش مورد نظر چند ساله است.

آیا سنگ قبلا ساب خورده یا خیر، سوالاتی است که در دانستن قیمت دقیق ساب زنی به شما کمک می‌کند.
برای اینکه بتوانید از قیمت دقیق کار خود مطلع شوید یک عکس از طریق شبکه‌های اجتماعی برای ما ارسال کنید.

ساب زنی چیست

ساب زنی یک نام دیگر برای کفسابی است که یک کار مشترک را انجام می‌دهد، البته ساب زدن معمولا در سنگ سابی به کار می‌رود، چرا که این نوع تعریف معمولا برای سنگ است، و کفسابی شامل تمام کفپوش های سنگی و غیر سنگی می‌شود.

کفسابی مغازه

بخش عظیمی از کسب و کارهای امروزی علاوه در سطح اینترنت مغازه ها هستند، که در قسمت‌های مختلفی در حال فعالیت هستند، هر مغازه‌ای علاوه بر جنس مرغوب و کیفیت مناسب، باید نقش و نگار زیبایی نیز داشته باشد. این نقش و نگار عبارت است از دکوراسیون داخلی و خارجی که کفپوش یکی از مهم ترین آن ها است، چرا که در هر رفت و آمدی یکی از مهم ترین قسمت‌های است که به چشم بیننده می‌خورد، کفپوش مغازه‌ها می‌تواند سنگی، گرانیتی، یا سرامیکی باشد.

فرقی نمی‌کند، هر سطحی که داشته باشید باید کفسابی شود، کفسابی یک لایه کثیفی و پستی بلندی را از روی کفپوش شما برداشته و یک سطح براق و صیقلی‌ را به ارمغان می‌آورد که در جذب و جلب توجه مشتری اهمیت زیادی دارد.

دستگاه کفسابی چیست

در هرکاری ابزارها و دستگاه‌ها حرف اول را می‌زنند، در ساب زنی نیز همین امر مهم و در راس کار است، دستگاه‌های کفسابی انواع و اقسام مختلفی دارد که در قرن ۲۱ همگی معرفی شده است، اما مهم ترین آن ها که در کف سابی استفاده می‌شود.

دستگاه تک وسه فاز ایتالیایی است که برای انجام کار تمامی کفپوش‌ها مناسب است، برای پله ها از دستگاه ساب زن پله که ساخت تبریز است استفاده می‌کنیم.

و برای خالی کردن شیار های سنگ نیز از دستگاه برش اکسپندر استفاده می‌شود، تیم کفسابی نیل تمامی دستگاه های ایتالیایی و اکسپندر را در اختیار دارد و با توجه به نیاز و درخواست شما، از هرکدام از آن ها در هر بخشی که نیاز باشد استفاده می‌کند. کفسابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *