کفسابی سرامیک

کفسابی سرامیک

در این مقاله خواهید خواند:

 • کفسابی سرامیک چیست

 • تمیز‌کردن سرامیک ها بصورت دستی

 • دستگاه های مخصوص کفسابی سرامیک

 • روش های نگهداری از سرامیک ها

 • هرچند سال و چرا نیاز به کفسابی داریم


کفسابی سرامیک در سراسر تهران با تخفیفات ویژه

انواع سرامیک ها :

 1. سرامیک پرسلان
 2. سرامیک آنتی باکتریال
 3. سرامیک اسلب
 4. سرامیک ضد اسید
 5. سرامیک شیشه ای
 6. معروف ترین سرامیک ها هستند که در رنگ ها و ابعاد مختلف در بازار موجود هستند

پرسلان سرامیک که خود به تنهایی در سه طرح

 • پرسلان دولایه
 • پرسلان فول بادی
 • پرسلان با لعاب

سرامیک های پرسلان یکی از پرطرفدارترین کفپوش ها در بین

کاشی و سرامیک ها به شمار میروند این کفپوش ها بسیار مقاوم

،مستحکم و طرح های گوناگونی دارند و دست خریدار به گونه ای

باز است ،سرامیک دولایه همانطور که از نامش پیداست از دو لایه

کف سابی سرامیک

متشکل از یک لایه زیری و یک لایه رویی پخته شده در دمای بالا تشکیل میشود
سرامیک با لعاب بخاطر سیقلی‌ بالایی که دارد این چنین نام گذاری شده است و بسیار مستحکم و مقاوم می‌باشد.
سرامیک فول بادی از خاک پرسلان تهیه و تولید میشود ،البته این سنگ ها لعاب نداردو یک رنگ و یکدست می‌باشد همچنین ضد خش و ضد آب بودن این سرامیک آن را به یکی از گران ترین های این سنگ قرار داده است.


سرامیک آنتی باکتریال

در سال های گذشته سرامیک و سنگ های قدیمی همچین قابلیتی نداشتند که موادی تولید کنند که بصورت خودکار آنتی باکتریال باشد و از جذب آلودگی ها و ویروس ها بصورت خودکار بر روی سنگ ها جلوگیری کنند.

اما با گذشت چندین سال و تحقیقات کارشناسان به یک موادی دست یافتند که لعاب رویی سرامیک ها را با دوام بسیار بالایی آنتی باکتریال و ضد ویروس کردند.
این کاشی ها بسیار ضروری و مهم برای کفپوش بیمارستان ها، استخر، ها هتل ها ،مراکز درمانی می‌باشند.
اما هیچ محدودیتی برای کفپوش منازل نیز وجود ندارد و میتوانید براحتی در هر کفپوش‌ی خواستید از آن ها استفاده کنید.


سرامیک اسلب

هنگامی که نام اسلب به میان می آید اولین چیزی که به ذهن خواننده می‌رسد اندازه و ابعاد بزرگ سنگ ها میباشد
سرامیک های اسلب هم در ابعاد های بسیار بزرگ و یکنواخت طراحی و ساخته میشوند.
اسلب های سرامیک برخلاف تصور غلط برخی افراد که فکر میکنند چون ابعاد بزرگی دارد سریع میشکند، بسیار مقاوم بوده و بخاطر طراحی انسان یکی از بهترین.

کفسابی سرامیک سراسر ایران

گزینه ها برای دیوار ها ، سرویس ها و همچنین اتاق های نشیمن می‌باشند همچنین در تالار های مجلسی نیز برای زیبای کف سالن نیز میتوانید از آن ها استفاده کنید.
این سرامیک ها بخاطر جنس سختی که دارند قابل چاپ می‌باشند و شما میتوانید هر طرح و رنگی که خواستید را روی این سرامیک ها اجرا کنید.
بزرگترین عیب‌این سرامیک ها سخت بودن آن ها می‌باشد که در کودکان و سالمندان موجب سر خوردن وجود دارد.


سرامیک ضد اسید

همانطور که از نامش پیداست در مقابل مواد اسیدی بسیار استحکام بالایی دارد اما اگر جزو افرادی هستید که سرامیک های مات یا عاج دار را نمی‌پسندید باید قید ضداسید هارا بزنید.

چرا که تمامی این کاشی ها مات بوده و در چند طرح عاج دار و صاف اما مات موجود هستند این سرامیک ها علاوه بر ضداسید بودن ان سرخوردن نیز‌ جلوگیری میکنند چرا که سطح آن ها مات و زبر پخته می‌شود.
این نوع کاشی ها بیشتر در حیاط های ورودی ساختمان ها رمپ ها و قسمت های که رفت و آمد زیادی دارند و برف و باران آنجا می‌بارد فرش میشوند و کاربرد دارد.


سرامیک های شیشه ای

این سرامیک ها تمام آن چیزی که از یک کاشی انتظار میرود را در خود گنجانده است
براقیت بالا
ضد اسید
آنتی باکتریال
ضد خش
ضد آب
لوکس
قیمت مناسب کیفیت بالا و همچنین ضمانتی که فروشنده های این سرامیک ها ارائه میکنند.
البته با توجه به تمامی مزایا و خوبی های که دارد با توجه به براقیت بسیار بالای این کفپوش ها برای محل هایی که رفت و آمد زیادی دارد مناسب نمیباشد


کفسابی سرامیک

کفسابی سرامیک های پرسلان درجه یک از بین بردن لک ها و کثیفی ها با روش های کف سابی پیشرفته و لقمه های نمدی

 


کفسابی سرامیک ها

در بالا با انواع سرامیک ها آشنا شدیم همچنین در بخش کف شویی راجب کفشویی سرامیک ها صحبت کردیم و باید و ها و نباید هایی سرامیک در‌کف شویی را بیان کردیم اما میپردازیم به کفسابی سرامیک ها همانطور که گفته شد آن قدر ها هم دور از دسترس نخواهد بود کفسابی سرامیک ها چرا که با هر نامی شما آن را به یاد داشته باشید به دنبال انجام کار کفسابی سرامیک های خود خواهید بود.


دستگاه های انجام کفسابی سرامیک

در کف سابی سرامیک ها در سراسر ایران از سه مدل دستگاه مخصوص این کاشی‌ها استفاده میشود.
اولین دستگاه ،تک فاز صنعتی می‌باشد که برای تمامی محیط های کوچک و بزرگ و هر نوع سرامیکی کاربرد خواهد داشت

دومین دستگاه ،مینی فرز و یا فرز های دور‌کند هستند که برای کفپوش های سرامیکی که دستگاه های صنعتی تک فاز

در آنجا به خوب نمی‌توانند عمل کنند خواهد بود ،محیط هایی‌همچون ده سانتی قرنیز های خانه ،سرویس‌ ها و میز های کانتر که در اینجا راجب میز کانتر میتوانید بیشتر بخوانید.

سومین دستگاه،سه فاز صنعتی می‌باشد که برای لایه برداری ازروی سرامیک ها و همچنین از بین بردن لعاب و جرم های

سخت در کفسابی سرامیک ها به کار گرفته می‌شود.


دستگاه کفسابی سرامیک

دستگاه کفسابی سه فاز صنعتی که برای از بین بردن سیمان ها و کثیفی های سخت روی سرامیک ها کاربرد دارد


سه روش برای تمیز‌ کردن سرامیک ها قبل از انجام کفسابی

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید تمامی کارها را خودتان انجام دهید قبل از اینکه نحوه کفسابی سرامیک ها را بگوییم روش های تمیز‌کردن سرامیک بدون استفاده از کفسابی را به شما خواهیم گفت،که امیدواریم به کمکتان بیاید.

در روش اول اگر سرامیک های شما بصورت سطحی کثیف شده اند و تنها نیاز به یک لایه روی بسیار کم دارند میتوانید از مواد شوینده همچون من ،و یا رخشور ها کمک بگیرید.
شما باید این مواد را با آب حل کرده و با فرچه های پلاستیکی دستی روی سرامیک ها بکشید اگر کثیفی‌ها سطحی باشد.

خواهید دید که به سادگی تمامی لک و پیس ها از روی سرامیک ها برداشته میشود، این روش برای تمامی سرامیک های که بالا نام برده شد قابل انجام می‌باشد و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.


 

روش دوم تمیز‌کردن دستی سرامیک

در روش دوم بهتر است که کمی تجربه در این زمینه داشته باشید هنگامی که لک ها روی کفپوش های سرامیکی نمایان می‌شود و با روش اول قابل رفع نیستند، پس‌ماجرا کمی جدی تر میشود یعنی لک های ایجاد شده ممکن است بخاطر مواردی همچون ریختن آب لیمو، سرکه، جوش شیرین، اب ترشی، چایی، و مواردی از این قبیل باشند که صدرصد در تمامی نقاط نخواهند بود و تنها در یکی دو نقطه دیده میشوند در اینجا.


شما بااستفاده از یک مینی فرز و بستن یک فرچه سیمی روی سر آن ابتدا باید محیطی که میخواهید کفسابی کنید یا اصطلاحا دستی تمیز کنید را کاملا با آب بپوشانید چرا که فرچه های سیمی زود روی سرامیک ها خط‌و خش میندازند و اگر فرچه سابی با آب همراه باشد از این مشکل جلوگیری خواهد کرد، سپس شروع به کشیدن فرچه به آرامی روی قسمت لک شده بکنید اگر لک ها مال مواردی که بالا اشاره شد باشند به راحتی تمیز‌ خواهد شد.

این روش‌ نیز برای تمامی سرامیک ها قابل استفاده می‌باشد اما بهتر است قبل از انجام آن با فرستادن یک عکس از طریق شماره های داخل سایت یک مشاوره رایگان از تیم نیل ساب دریافت کنید تا دچار‌ مشکل نشوید.


روش سوم تمیز کردن دستی سرامیک ها

هنگامی که اینجای مقاله را میخوانید پس‌دو روش قبلی برای شما کارساز نبوده و نیازمند تلاش بیشتری خواهید بود ،در این مرحله باید از مواد دیسکیلر کمک بگیرید ،دیسکیلر یک نوع اسید صنعتی مخصوص سرامیک می‌باشد که هیچ آسیبی به لعاب آن نمی‌زند و تنها به تمیزی ان ها کمک میکند، دیسکیلر ها در دبه های ۴ و۲۰لیتری‌موجود هستند همچنین قیمت این مواد در چهارلیتر ۲۵هزارتومان می‌باشد و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

پس از تهیه دیسکیلر چهار لیتری ۳۳درصد ابتدا قبل از باز کردن آن یک ماسک و یک دستکش بزنید همچنین از تماس این مواد با چشم ها باید خودداری کنید و ممکن است با.

کفسابی سرامیک

برخورد این مواد با بدنتان اگر پوستتان حساس باشد کمی واکنش خوبی نخواهد داشت پس قبل استفاده حتما موارد ایمنی را رعایت کنید.
پس از باز کردن درب مواد دیسکیلر یک لیتر از آن را با ۸لیتر آب قاطی کنید و روی قسمت لک شده سرامیک ها بریزید و با یک دستمال و یا طی آن را روی قسمت لک شده بکشید در ابتدا شاهد کف کردن و جلز و ولز کردن مواد روی سنگ خواهید بود که کاملا طبیعی می‌باشد پس‌از‌ گذشت پنج دقیقه به روش دوم بازمیگردیم فرز و فرچه سیمی خود را برمی‌داریم و روی سرامیک میکشیم.

کفسابی

خواهید دید که هر نوع لکی به راحتی با این روش قابل رفع خواهد بود اما اگر شما فرز ندارید میتوانید از یک فرچه سیمی دسته دار و بصورت دستی نیز با این روش چند تا لک از روی سرامیک هایتان را برطرف کنید.

این روش نیز روی تمامی سرامیک های که بالا نام برده شده قابل انجام است اما بازهم بهتر است قبل اجرای آن یک عکس برای ما بفرستید و یک مشاوره رایگان مهمان تیم نیل ساب باشید.
نکاتی که باید توجه داشته باشید ،به هیچ عنوان از مواد دیسکیلر برای تمیز کردن سطوح دیگر همچون کفپوش های سنگی استفاده نکنید چرا که لعاب سنگ ها را از بین خواهد برد و تنها برای سرامیک ها و گرانیت که در مقاله کفسابی گرانیت به آن اشاره شد مناسب میباشد آن هم با استفاده درست و اصولی.


سابزن سرامیک

دستگاه تک فاز مخصوص کفسابی سرامیک هایی که لعاب آن ها حساس می‌باشد و نیاز به حساسیت بالایی در اجرای کار دارند


کفسابی سرامیک ها با دستگاه

اگر لک ها روی سرامیک های تان بیشتر از چندتا بود و با روش دستی قابل رفع و انجام نبود باید از کفسابی کمک بگیرید چرا که اگر یک واحد صد متری سرامیک پر از کثیفی داشته باشید و بخواهید با روش دستی ان را تمیز کنید بسیار زمان بر خواهد بود و کیفیت خوبی هم نخواهد داشت.

و احتمالا سرامیک ها رنگارنگ خواهند شد کفسابی‌ سرامیک ها با استفاده از فرچه های سیمی و نمد ها انجام میشود
از دیگر لقمه های مخصوص سرامیک ها hp های پدی می‌باشند که بسیار کاربردی و گره گشا خواهند بود.

 

کفسابی سرامیک های که فقط کثیف شده اند

 

سطح های که فقط کثیف شده اند و نیاز به لایه روبی دارند با دستگاه های تک فاز و فرچه های سیمی انجام میشود در این روش تمامی لک و پیس ها و کثیفی ها کاملا از روی سرامیک ها گرفته می‌شود و سطح کاملا تمیز و یکدست میشود.

،همچنین برای تمامی سرامیک های صاف‌و مات و براق و عاج دار کاربرد دارد و قابل اجرا خواهد بود این روش هزینه و زمان کمتری نسبت به دیگر روش ها خواهد داشت.


کفسابی سرامیک ها با دستگاه های سه فاز

دستگاه سه فاز بخاطر دور و قدرت بالایی که دارد در دو حالت به کار گرفته می‌شود.
لایه برداری سرامیک ها ریخته شدن سیمان و اجسام سخت روی سرامیک.

 

لایه برداری سرامیک ها چیست و چرا

 

در اکثر اوقات شما از کفپوش های خود خسته شده اید و دیگر دلتان را زده است یا سرامیک ها لب پر شده اند و یا به هر دلیلی نیاز به کفپوش کردن روی سرامیک ها خواهید داشت در حالت عادی نمیتوانید روی سرامیک هارا بشورید و کفپوش کنید.

مواردی همچون پستی بلندی سرامیک ها و سیقلی‌ آن ها مانع درست کار شدن لمینت، پارکت ،اپوکسی‌ و یا کفپوش های دیگر روی سرامیک خواهد شد.
در اینجا ابتدا باید یک لایه کامل از روی سرامیک ها با دستگاه سه فاز برداشته شود تا تمامی.


کفسابی سرامیک

ناخنک ها گرفته شود و سطح کاملا صاف و زبر و آماده برای کفپوش شدن بشود در نظر داشته باشید اگر به این روش رجوع کنید و بعد از چند سال بخواهد کفپوش هارا بردارید، سرامیک ها دیگر قابل استفاده نخواهند بود چرا که لعاب رویی آن ها به طور کامل از بین خواهد رفت.

حالت دوم لایه برداری نیز برای سرامیک های سنگی همانند اسلب ها و دولایه ها قابل انجام است، سرامیک های که در طولانی مدت استفاده شده اند و جنس خوبی دارند را نیز میتوان همانند سنگ ها لایه برداری و پرداخت کرد.

 

حالت سوم استفاده از دستگاه کفسابی سه فاز

 

در بعضی مواقع بخاطر بنایی و یا استفاده از دوغاب های سیمانی روی سرامیک ها شیره آن ها داخل سنگ ها نفوظ میکند و با روش های عادی قابل رفع نیستند.

به همین علت باید یک دستگاه پرقدرت با لقمه های hp برای از بین بردن سیمان ها و ماده های سخت از روی سرامیک به کار گرفته شود.
تمامی روش های کفسابی سه فاز برای همه سرامیک ها قابل اجرا می‌باشد و نوع لقمه مورد نیاز با تشخیص متخصص کفسابی بسته میشود.


کفسابی سرامیک اسلب

کفسابی سرامیک های اسلب با لقمه های پد hp لایه روبی و از بین بردن تمامی سیاهی ها و لک های سنگ ها


کفسابی سرامیک ها با دستگاه های مینی فرز و فرز دور کند

 

سرامیک ها در همه جا به کار گرفته می‌شوند ،کف ،دیوار ،سرویس ها ،نماهای‌بیرونی و داخلی ممکن است در کف سرویس ها سرامیک های داشته باشید که لک شده باشد و تمیز کردن دستی روی آن ها جوابگو نباشد.
در اینجا باید از روش مینی فرز استفاده کنیدمینی فرز ها قدرت کمی دارند اما اگر لقمه ها و ابزار های خوبی سر آن ها بسته شود بسیار کاربردی خواهند بود.
همچنین برای سرامیک های کانتر و اسلب بسیار مناسب می‌باشد و احتمال اسیب آن ها به شدت نزولی خواهد بود.


چند سال یک بار نیاز به کفسابی‌ سرامیک خواهیم داشت

کفسابی سرامیک ها هیچ زمان مشخصی ندارد اگر یک بار کفسابی را روی سرامیک های تان انجام دهید.

و به خوبی از آن ها نگهداری کنید تا سال ها هیچ احتیاجی به کفسابی دوباره نخواهید داشت اما اگر سنگ ها کثیف‌بمانند

و در زمان های مشخص نظافت نشوند پس از مدت کوتاهی دوباره کثیفی جذب سرامیک ها خواهد شد و نیاز به کفسابی دوباره خواهد داشت.

ساب سرامیک اسلبی

کفسابی سرامیک ها با دستگاه تک فاز صنعتی و براق کردن سرامیک ها بصورت تضمینی

 

 


سه روش برای نگهداری‌ سرامیک ها

سرامیک ها بخاطر دست ساز بودن بسیار حساس می‌باشند و حتی اگر در مقابل سرما و گرما هم مقاوم باشند در مقابل نظافت و شستشوی غلط اصلا مقاومت خوبی نخواهند داشت.

و حتی ممکن است با کفسابی هم مشکل سرامیک ها حل نشود و مجبور به تعویض آن ها شوید پس در اینجا نیاز هست که روش های نگهداری از سرامیک را حتما بدانید فرقی نمیکند چه قبل از کفسابی و چه بعد از کفسابی.


روش اول نگهداری از سرامیک

در روش اول حتما باید سرامیک ها هفته یک بار با آب و ریکا و طی های نخی بسیار تمیز نظافت شوند و این کار در سه مرحله یک بار طی با آب وریکا یک بار با آب خالی و یک بار با طی خشک روی سرامیک ها انجام شود.


مرحله دوم نگهداری از سرامیک ها

عدم ریختن مواد هایی همچون (من،اسید های درصد بالا ،جوهرلیمو،اب لیمو ،اب‌ترشی،سرکه،چایی) روی سرامیک می‌باشد همچنین اگر چنین چیز های روی کفپوش های خود ریخته آید باید سریع تمیز شود و جای آن ها با آب چندبار مداوم شسته شود.


مرحله سوم نگهداری از سرامیک ها

از کشیدن اجسام روی کفپوش های سرامیکی خود جلوگیری کنید، چرا که اگر کوچک ترین خط و خشی روی سرامیک بیفتد قابل جبران نخواهد.

بود و تا آخر باید مدارا کنید پس‌از‌ کشیدن اجسام باید روی سرامیک های تان اجتناب کنید همچنین از تبلیغاتی همچون رزین ها و پولیش های براق کننده نانویی برای سرامیک ها دوریی کنید چرا که کشیدن این چنین مواد روی سرامیک ها در ابتدا شاید دلنشین و زیبا باشد اما در دراز مدت باعث خراب شدن لعاب رویی و در نتیجه تعویض سنگ ها خواهد شد.

اگر در هر قسمتی از کفپوش های خود سرامیک دارید و نیاز به کفسابی و یا تمیز‌ کردن آن ها دارید با تیم نیل ساب در ارتباط باشید تا از مشاوره رایگان نیل ساب بهره مند شوید هدف ما در وهله اول ،حل مشکل بدون هزینه خواهد بود.

تبلیغ ما رضایت شماست


 


1 نظر در “کفسابی سرامیک

 1. محمدی گفت:

  سلام کامل مطالعه کردم واقعا مقاله توون عالس بود خدا قوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *